Wątpliwości dotyczące psychoterapii – co z nimi zrobić?
9 kw. 2021

Wątpliwości dotyczące psychoterapii – co z nimi zrobić?

Post by Redaktor

Psychoterapia z roku na rok przestaje być tematem tabu, dzięki czemu wiele osób może otrzymać należytą pomoc i zmienić swoje życie. Niestety, w dalszym ciągu wielu ludzi wzbrania się przed podjęciem psychoterapii. Czy słusznie? Do kogo skierowana jest psychoterapia? Czy warto ją podjąć? Niniejszy artykuł stanowi odpowiedź na te i inne pytania.

Psychoterapia Olsztyn – dla kogo?

Chętnych na psychoterapię stale przybywa, a o jej skuteczności mogą opowiedzieć osoby, którym za pomocą psychoterapii udało się poprawić jakość swojego życia. Chcąc dowiedzieć się, dla kogo skierowane jest konkretne narzędzie, często sięgamy po pewne etykiety i szufladki, które nie zawsze okazują się pomocne. Można więc powiedzieć, że psychoterapia skierowana jest dla każdej osoby, której chociaż raz przez myśl przeszło takie rozwiązanie. Oczywiście, wiele osób zmaga się z zaburzeniami, przez które nie widzą konieczności podjęcia psychoterapii, mimo że byłaby ona wskazana. Warto jednak pamiętać, że narzędzie to okazuje się pomocne wyłącznie dla osób, które mają w sobie gotowość, by z niego skorzystać.

Czy warto wzbraniać się przed psychoterapią?

Pytanie to skierowane jest do osób, które mają w sobie chęć i gotowość podjęcia psychoterapii, jednak z pewnych względów wzbraniają się przed takim rozwiązaniem. Często wynika to z błędnych przekonań powielanych przez społeczeństwo, braku zaufania do obcej osoby, którą na początku jest terapeuta i wielu innych czynników. Wobec powyższego, mając wątpliwości przed podjęciem psychoterapii, warto kierować się swoim dobrem. Już pierwsze wizyty stanowią wskazówkę dotyczącą tego, czy chcemy kontynuować relację z terapeutą. Z kolei sugerując się opiniami pokutującymi w społeczeństwie, ograniczamy swój rozwój, możliwość znaczącej poprawy jakości życia i oddalamy się od możliwości porzucenia krzywdzących, trzymających nas w pułapce wzorców.

0 Comments

Leave a Comment