Stłuczki na parkingu
13 Sty 2019

Stłuczki na parkingu

Post by Redaktor

Stłuczki na parkingach

Na parkingach przed galeriami handlowymi i supermarketami często dochodzi do drobnych kolizji albo zarysowań pojazdów. Z podobnymi takimi sytuacjami mamy do czynienia w zatłoczonych dużych miastach, gdy na przykład jeden kierowca ruszy za szybko, a drugi „przyśnie”. Co wówczas należy zrobić, gdy odniesiemy stłuczkę na parkingu na przykład przed galerią czy supermarketem?

Co robić?

Stłuczki na parkingach zazwyczaj nie są zbyt groźne i poważne. Natomiast bywa również tak, że małe zarysowanie przeradza się w poważny problem, jeśli kierowcy nie potrafią sami ustalić, kto jest winny kolizji oczywiście wtedy, gdy sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Jeżeli żaden z podróżujących i kierowców nie ucierpiał w zdarzeniu, zasady postępowania są takie same jak po stłuczce na ulicy. Na początku ustawiamy samochody w taki sposób, by nie przeszkadzały innym osobom korzystającym z parkingu, dalej oceniamy szkodę, robimy zdjęcia dokumentujące wygląd aut oraz spisujemy oświadczenie. Jednak problem pojawia się wtedy, jeśli kierowcy nie potrafią ustalić, kto był winny. Wówczas obowiązuje zasada prawej ręki — i do tej zasady kierowcy powinni się odnieść przy ustaleniu, kto był winien stłuczki. Natomiast, jeżeli żaden z kierowców nie potrafi samodzielnie ustalić, kto jest winny zdarzeniu, zawsze warto wezwać policję. Nawet jeżeli parking nie jest strefą ruchu, służby mundurowe mają prawo spisać notatkę mówiącą o przebiegu zdarzenia. Zdecydowanie ułatwi to otrzymanie odszkodowania dla poszkodowanego.

W odniesieniu do parkingów swoje samochody warto pozostawiać na strzeżonych parkingach w ramach oczywiście możliwości. Można przy tym uniknąć niechcianego zarysowania samochodu lub stłuczek. Godnym uwagi takiego parkingu jest KING Parking Balice. Ich ofertę zapoznawczą można sprawdzić na stronie: http://parkingwbalicach.pl/.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment