Pompy ciepła
15 kw. 2021

Pompy ciepła

Post by Redaktor

Czy pompy ciepła to rozwiązanie oby na pewno opłacalne?

Niskie rachunki za ogrzewanie? Marzenie…?

Na temat kosztów samych inwestycji z pompami ciepła, jak i także oszczędności osiąganych powstała cała masa mitów. Niektórzy sprzedawcy nieodpowiedzialni psują cały rynek i obiecują niskie absurdalnie rachunki za ciepło. Gdy obietnice te kompletnie się nie sprawdzają, to nabywcy rozgoryczeni psują opinię w zasadzie całej branży.

pompy ciepła

pompy ciepła

Ile nas to będzie kosztowało?

Pompy ciepła Rzeszów jak i także pompy ciepła, które kupione są w każdym innym mieście różnią się znacznie cenami. Możemy za pompę zapłacić 20 000 tysięcy złotych, a możemy także zapłacić nawet 60 000 tysięcy złotych. Skąd się biorą aż takie duże różnice? Rozpiętość samych cen pomp jest naprawdę znaczna. Jednak rozbieżności największe wynikają z samej konieczności wykonania instalacji dokładnie po stronie dolnego źródła czy też jej całkowitego braku jak to wygląda przy pompie typu woda/powietrze.

Dla kogo ta inwestycja będzie opłacalna?

Wiele osób zastanawia się czy dla niego ta inwestycja będzie na pewno opłacalna? Wiadomo, że przy takich dużych pieniądzach rodzą się pewnego rodzaju wątpliwości. Wszystko w zasadzie jest zależne od tego, z jakiego nośnika energii skorzystać możemy. Chodzi o to czy jest on drogi? Zależy także od tego jak duże w domu jest zapotrzebowanie na ciepło? Oczywiście nie bez uwagi jest to na ile obsługa grzewczych urządzeń jest absorbująca dla nas jest do zaakceptowania? Gdy tylko patrzymy na same koszta, to pompy ciepła nie mają absolutnie żadnych szans chociażby z węglowym kotłem. Jeśli jednak uwzględniamy samą uciążliwość obsługi, to zyskiwać pompy ciepła zaczynają na samej atrakcyjności. Zaś w przypadku gazu właśnie z sieci, duże naprawdę znacznie mieć będzie tak zwana energochłonność danego budynku. Tutaj także pojawia się kwestia tego ile ciepła zużywamy oraz dla kogo różnica mniej więcej 0,10 złotych/kWH to mało czy też dużo. Wszystko naprawdę wydaje się być skomplikowane. Musimy zatem mieć dużą wiedzę oraz szerokie spojrzenie na problem.

0 Comments

Leave a Comment