Na czym polega polerowanie reflektorów? Plik Edycja Wstaw Widok Format Tabela Narzędzia
30 mar 2021

Na czym polega polerowanie reflektorów? Plik Edycja Wstaw Widok Format Tabela Narzędzia

Post by Redaktor

Polerowanie reflektorów obejmuje wiele czynności, jakie mają za zadanie wpłynąć na regenerację tych elementów pojazdu. To popularna usługa, jaką świadczą warsztaty samochodowe. Okazuje się, że dzięki temu zadbamy o estetykę i ładny wygląd pojazdu. Pamiętajmy o tym, że zużyte reflektory nie funkcjonują prawidłowo i obniżają komfort jazdy. Na czym polega polerowanie reflektorów? Czym się odznacza?

Zużyte reflektory

Warto zauważyć, że zużycie reflektorów jest związane ze zmniejszonym zasięgiem świecenia i obniżoną mocą działania. Kierowca zauważa też zmatowienie obudowy, zabrudzenia i zarysowania na kloszach. Powłoka traci swoje właściwości i powoduje dyskomfort w trakcie nocnej jazdy. Dobrą opcją jest skorzystania z polerowanie reflektorów. Dzięki temu zmniejszymy koszty, gdyż nie będziemy musieli kupować nowych części.

 

Polerowanie reflektorów Kraków

Polerowanie reflektorów w Krakowie jest procesem, jaki bazuje na kilki etapach. Na początku specjalista rozpoczyna od demontażu lamp, ich oczyszczenia oraz odtłuszczenia. Następnie dochodzi do demontaży odbłyśników i usunięcia starych powłok, jak też przygotowania podłoża do nałożenia nowych. Na odbłyśniki nakłada się specjalny podkład, jakim jest warstwa refleksyjna. Całość odbywa się metodą metalizacji próżniowej i z użyciem warstwy zabezpieczającej. Nie zapominajmy o tym, że mechanik przeprowadza również konserwację elementów mechanicznych. Ostatnie kroki bazują na wykonaniu polerowania lamp, czyli ich klarowania i usuwania zarysowań. Na końcu fachowiec przystępuje do montażu lampy w nadwoziu.

 

0 Comments

Leave a Comment