Jaką lampę do salonu wybrać?
8 mar 2019

Jaką lampę do salonu wybrać?

Post by Redaktor

Aranżując salon trzeba dobrze zastanowić się, w jakim stylu będzie to pomieszczenie. Ważne, aby stylem i kolorystyką nawiązywało do kuchni (lub aneksu) oraz przedpokoju, jeżeli te pomieszczenia są ze sobą połączone. Salon to miejsce służące do relaksu i spotkań z bliskimi, więc musi być tak urządzony, aby był praktyczny, wygodny, a także stylowy.

Lampy w różnych stylach

Planując styl pomieszczenia trzeba wybrać dodatki, które nadadzą charakteru i wyraźnie pokreślą styl wnętrza. Dodatki najczęściej wybierane do salonu to tekstylia, takie jak koce, poduszki, pledy, zasłony, rolety, dywany, podkładki na stół, ale również inne, na przykład figurki ozdobne lub latarenki dodające wnętrzu przytulności. Istotnym elementem salonu jest oświetlenie. Z reguły w przestrzeni dziennej lampy są zaprojektowane nad stołem w jadalni, w kuchni listwy ledowe, a w salonie warto wybrać ciekawy i niebanalny żyrandol. Lampy do salonu mogą być wiszące umieszczone w centralnej części pomieszczenia. Może być również lampa stojąca przy sofie oraz oświetlenie led wbudowane w suficie. Jeżeli chodzi o wybór lampy wiszącej montowanej do sufitu mamy tu duży wybór i ciekawe propozycje, które na pewno zwrócą uwagę niejednego gościa. Chromowane, szklane lub metalowe żyrandole mogą być w stylu industrialnym, glamour lub nowoczesnym o prostej budowie. Eleganckie żyrandole z kryształami znakomicie będą się wpisywały we wnętrze w stylu glamour podkreślając ekskluzywny charakter pomieszczenia. Natomiast proste w formie, metalowe czarne kinkiety umieszczone na ścianach i na suficie będą odpowiednie do loftowych wnętrz, gdzie będą dominował surowe dodatki, betonowe lub ceglane ścianę. Lampa do salonu, która będzie dawała delikatne rozproszone światło to również dobry pomysł, na przykład, gdy oglądamy telewizję.

Lampa w salonie

Lampa w salonie

Lampy do salonu

Lampy do salonu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp do salonu. Warto najpierw zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć, aby wybrana lampa wpisywała się w klimat wnętrza i tworzyła spójną całość z innymi dodatkami. Jeżeli trafnie dobierzemy oświetlenie, nastrój w salonie będzie idealny do relaksu i wypoczynku po całym dniu.

0 Comments

Leave a Comment