Jak to jest z tym metabolizmem?
21 maja 2020

Jak to jest z tym metabolizmem?

Post by Redaktor

Gdy się odchudzasz…
Istota metabolizmu jest najbardziej ważna. Często koncentrujemy uwagę na osobach, które jedzą duże porcje, powszechnie uważane za tuczące, a mają sylwetkę godną zazdrości. Dlaczego są tak szczupłe, gdy ty jedząc to samo miała być już dodatkowych kilka kilogramów? Wszystko zależy od szybkości przebiegu reakcji chemicznych i związanych z nimi przemianami energii, czyli od metabolizmu.  Wolne tempo sprawia, że organizm spala mniej energii i odkłada więcej tłuszczu. Szybka praca metabolizmu zapewnia nie odkładanie niczego i szczupłą sylwetkę. Jeśli już wiesz, jak istotną kwestią jest jego tempo, zastanów się, co możesz zrobić, by przyśpieszyć jego prace.

Suplementy diety
Mogą w znaczny sposób podkręcić pracę metabolizmu, najczęściej przez optymalizację pracy tarczycy, organu odpowiadającego w największym stopniu za pracę metabolizmu. Należy pamiętać, że sumplement nie jest równy suplementowi. Sprawdzanie składu produktów jest bardzo ważne. Należy skoncentrować się na tych suplementach, które zawierają kwas rumerowy (sprzężony kwas linolowy, CLA) występujący naturalnie w krowim mleku czy katechiny występujące naturalnie w herbacie z zalecaną dawką 5000mg w produkcie i koniecznie występujące z kofeiną. Pierwiastki pomagające w przyśpieszeniu metabolizmy to cynk, który dodatkowo minimalizuje apetyt i selen, warto zwrócić na nie szczególną uwagę.
Zahamowanie odkładania tłuszczu jest możliwe również przez suplementację substancji stymulujących zależność noradrenalina-adrenalina, z racji tego, że ekspresja cAMP powoduje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.
Różnorodność rynku pozwala na indywidualny wybór suplementu diety, dostosowany do aktywności fizycznej, dziennego zapotrzebowania kaloryjnego a nawet stylu życia, otwarcie się na taki sposób podkręcenia metabolizmu to świetne, korzystne rozwiązanie.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment