Dotacje na biznes  do wzięcia cz.1
29 Lis 2018

Dotacje na biznes do wzięcia cz.1

Post by Redaktor

Oczywiście, nie ze wszystkich tych źródeł łatwo można otrzymać kapitał inwestycyjny. Przedstawiamy tylko najkorzystniejsze i atrakcyjne kosztowo możliwości.

W każdym przypadku przedsiębiorca (a także kandydat na beneficjenta pomocy unijnej) – w ocenie darczyńcy dotacji unijnej musi posiadać płynność finansową i wiarygodność kredytową, podobnie jak to jest przy staraniu się o kredyt bankowy.

Ponadto biznesplan przedsięwzięcia lub co najmniej jego opis muszą znaleźć uznanie w opinii instytucji udzielającej wsparcia kapitałowego. Przedsięwzięcie powinno w ich ocenie przynieść zysk w takim stopniu, by sam beneficjent wsparcia mógł się z tego utrzymać i spłacić zobowiązanie pieniężne. Największym darczyńcą unijnej pomocy jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Program na start

Około 4,6 mld zł trafi głównie do firm jako unijne wsparcie w ramach realizowanego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Pomoc jest udzielana w formie zaliczek i refundacji – w zasadzie do 85 proc. kosztów przedsięwzięcia. Wnioski o dofinansowanie przyjmują: PARP, Ministerstwo Gospodarki i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

2012 rok jest ostatnim, w którym kończy się wsparcie na e-biznes dla małych firm i przedsiębiorców oferujących oprogramowanie dla innych firm. PARP zaplanował w tym roku trzy konkursy naboru wniosków. Jest to oferta skierowana głównie do małych i mikroprzedsiębiorstw oraz start-upów i osób myślących o własnym biznesie. – Nie mamy co liczyć na specjalne uproszczenia w ubieganiu się o dotacje w programie. Chociaż przydałyby się one w projektach dla przedsiębiorców w obszarze społeczeństwa informacyjnego, bo jeszcze najwięcej zostało tam pieniędzy i jeśli nie będą wykorzystane, to trzeba je będzie przenieść na inne działania – informuje Jerzy Kwieciński, wiceprezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości i ekspert BCC ds. programów unijnych.

Czytaj dalej: http://anixa.pl/dotacje-na-biznes-do-wziecia-cz-2/

0 Comments

Leave a Comment