Czy można dokupić widły do widłaka?
8 sty 2021

Czy można dokupić widły do widłaka?

Post by Redaktor

Czy można dokupić widły do widłaka?

Wózek widłowy jest urządzeniem, którego praktyczne cechy doceniane są w magazynach, halach oraz składach. Użyteczność widłaka zależy od jego parametrów technicznych oraz umiejętności operatora. Zdarzają się jednak sytuacje, które wymagają zastosowania rozwiązań nietypowych, w porównaniu z codziennymi zadaniami. Czy do standardowego wyposażenia wózka widłowego można dokupić widły, podnoszące wydajność pracy? Widły do widłaka można  dopasować w zależności od potrzeb i przede wszystkim rodzaju wózka widłowego. Rodzaj wideł, jakie zastosujemy zależny musi być przede wszystkim od klasy karetki oraz udźwigu wózka widłowego. Widły do widłaka powinny być zgodne z normami:

  • PN/M – 06521 w zakresie projektowania,
  • PN/M – 84702 w zakresie ogólnych wymagań
  • ISO 2328.

Przed wyborem wideł, należy przede wszystkim określić klasę karetki (od IIA do IVA oraz od IIB do IVB), udźwig urządzenia oraz długość wideł, jaka będzie potrzebna.

Widły do widlaka

Widły do widlaka

Wybieramy widły do widłaka

Najpopularniejsze w zastosowaniu są widły do widłaków standardowe, które zawiesza się na karetkę. Ich długość musi odpowiadać maksymalnemu udźwigowi, jaki ujęty został w parametrach technicznych widłaka. Do wyboru mamy również widły przykręcane, które podobnie, są proste w montażu oraz niezawodne. Widły z zaczepem typu pin, wyposażone w tuleję znakomicie spełniają wymogi praktyczne. Bardziej zaawansowane opcje wobec montażu wideł stanowią ich odpowiedniki do pozycjonerów lub bez zaczepów. Mniej popularne są widły do widłaka specjalistyczne, takie jak widły wysuwane, składane, ważące, antystatyczne. Ogromny wybór stwarza duże możliwości, które można w prosty sposób wykorzystać, ułatwiając sobie pracę. Dobry wybór oznacza łatwość montażu wideł oraz przede wszystkim zgodność z normami, aby długość wideł odpowiadała udźwigowi wózka widłowego. Dobierając widły do widłaka warto więc upewnić się, jakie mogą zostać na nim zamontowane oraz czy będzie możliwy samodzielny ich montaż. Efektywność pracy z pewnością będzie widoczna natychmiast.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment